Na kraju savladan evropski prvak | Izvor: | InstaVesti.com
Četvrtak - 18.04.2024.

Na kraju savladan evropski prvak

Na turniru u Debrecinu, evropskim kvalifikacijama za Svetsku ligu, naši vaterpolisti su zauzeli peto mesto. Savladali su domaćina evropskog prvaka Mađarsku s 9:7 (2:1, 2:2, 1:2, 4:2). Naši su poveli s 2:0. Mađari nisu iskoristili peterac, ali su smanjili s igračem više posle greške naše odbrane. Uprkos tome što je Mitrović odbranio još jedan penal domaćin je u drugoj četvrtini preokrenuo rezultat. Ipak u poslednjih 100 sekundi u tom delu igre naš tim je dao dva gola. U trećoj četvrtini domaćin je izjednačio, pa je odluka pala u poslednjih osam minuta. Mađari su vodili sa 6:5 i 7:6, ali su naši nadoknadili zaostatak i izašli kao pobednici iz ovog duela. Bazen: Gradski. Sudije: Belevcov (Ukrajina) i Vojevodin (Rusija). Isključenja: Mađarska 13(6), Srbija 13(5). Peterci: Mađarska