Strelci Srbije osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu | Izvor: | InstaVesti.com
Petak - 26.04.2024.

Strelci Srbije osvojili bronzu na Evropskom prvenstvu

Muška streljačka reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju u ekipnom takmičenju pištoljem na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem u Vroclavu. Srpski tim nastupio je u sastavu Damir Mikec, Duško Petrov i Dimitrije Grgić, a u duelu za bronzu pobedio je Nemačku sa 16:12. Srpski tim je prekjuče u prvoj fazi kvalifikacija bio četvrti, a isti plasman ponovio je i danas u četvrtfinalu i izborio meč za bronzu sa Nemcima. Srbija je od početka vodila, Nemačka je u par navrata uspevala da izjednači, ali Srbija nije dozvolila preokret. U meču za zlato Rusija je pobedila Italiju sa 17:13. Na Evropskom prvenstvu u Vroclavu Srbija je osvojila dve zlatne medalje, srebrnu i bronzanu. Zlatnu medalju pištoljem osvojila je Bobana Momčilović Veličković, miks pištoljem Zorana